Tibor Bastrnák: Situáciu vláda musí okamžite riešiť

Podľa poslanca Most-Híd Tibora Bastrnáka vláda nezvládla situáciu s výpoveďami sestier, čo už verejne priznal aj premiér Fico tým, že poslal vojsko do nemocníc.

Parlament mal podľa Bastrnáka možnosť prijať lepší zákon o platoch zdravotných sestier, na čo vládnu stranu poslanec viackrát upozorňoval. „Ignorovanie problémov zdravotných sestier zo strany ministra a vlády sa dnes naplno preukázalo vo viacerých nemocniciach na Slovensku,“ vyhlásil poslanec Bastrnák. Premiér podľa neho namiesto toho, aby situáciu sestier aktívne riešil, tak radšej poslal do nemocníc vojakov.

Dnešná situácia v zdravotníctve je podľa neho aj dôkazom toho, že za štyri roky sa v rezorte zdravotníctva neurobila ani jedna systémová zmena. Strana Most-Híd má pritom podľa neho vo svojej Občianskej vízii viacero rozumných riešení pre dosiahnutie pozitívnych zmien, ktoré pocítia pacienti, ale aj zdravotnícky personál. „Takisto dlhodobo tvrdíme, že títo ľudia si zaslúžia vyššie mzdy,“ zdôraznil potrebu spravodlivého odmeňovania pracovníkov v zdravotníctve poslanec Tibor Bastrnák.

Zdielať: