Tibor Bastrnák: Smer hrá s občanmi falošnú hru

Podľa poslanca Most-Híd Tibora Bastrnáka vláda na jednej strane dáva na rekonštrukciu nemocníc 30 miliónov eur, na strane druhej nemocnice dosahujú historicky najvyšší dlh – viac ako 450 miliónov eur.

Dnešná situácia v zdravotníctve je podľa neho dôkazom toho, že za štyri roky sa v rezorte zdravotníctva neurobila ani jedna systémová zmena. „Dlh nemocníc rastie do astronomických výšok, zdravotné sestry podávajú výpovede a premiér s ministrom zdravotníctva sa tvária, ako je všetko v poriadku,“ vyhlásil poslanec Tibor Bastrnák. Podľa poslanca predstavuje vyčlenených 30 miliónov eur na rekonštrukciu len zlomok peňazí, ktoré chýbajú zdravotníctvu dnes. „Najväčšou chybou tejto vlády je to, že neprijali žiadne systémové opatrenia, ktoré by znižovali plytvanie v rezorte. Naopak, situácia sa počas ich vládnutia zhoršila,“ doplnil poslanec Bastrnák.

Strana Most-Híd má pritom podľa neho vo svojej Občianskej vízii viacero rozumných riešení pre dosiahnutie pozitívnych zmien, ktoré pocítia pacienti, ale aj zdravotnícky personál. „To, že vláda neriešila celé štyri roky oprávnené požiadavky zdravotných sestier a zdravotných pracovníkov sa ukazuje dnes. Bohužiaľ, budú doplácať na to pacienti,“ uviedol Tibor Bastrnák. Podávanie hromadných výpovedí je podľa Bastrnáka očakávaným krokom zo strany zdravotných sestier, pre ktoré je to posledná možnosť, aby Smer začal konečne riešiť ich nepriaznivú situáciu. 

Zdielať: