Uskutočnilo sa prvé stretnutie členiek ženskej organizácie Most-Híd Idea

V piatok 16.augusta 2013 sa v Bratislave uskutočnilo prvé stretnutie členiek ženskej organizácie Most-Híd Idea. Akcia pod názvom Dámska jazda sa konala v podvečer v Kultúrnom dome Vetvár v Podunajských Biskupiciach. Zúčastnilo sa jej viac ako sto žien z celého Slovenska.

Necelé tri mesiace od založenia ženskej organizácie strany Most-Híd s názvom Idea a po prvom nábore členiek bolo zorganizované ich prvé stretnutie, na ktorom boli novým členkám predstavené základné myšlienky a ciele organizácie. Popri diskutovaní o tom, akým témam a aktivitám sa bude organizácia Idea v blízkej budúcnosti venovať sa konali aj hudobné a tanečné vystúpenia. „Bolo to veľmi milé a prospešné stretnutie, na ktorom sa spojilo príjemné s užitočným. Spoznali sme sa medzi sebou, porozprávali o ďalšej činnosti organizácie a popritom sa aj zabavili,“ hovorí členka správnej rady Idey a jedna z hlavných organizátoriek podujatia Alžbeta Ožvaldová.
Na stretnutí sa zúčastnilo viac ako sto žien všetkých vekových kategórií, ktoré prišli do Bratislavy z celého Slovenska. Prišli aj ďalšie členky správnej rady Idey, Zuzana Csadyová,  Irén Sárkozy a Andrea Vitkóová. „Boli sme príjemne prekvapené takou veľkou účasťou na prvom stretnutí. Ženy, ktoré prišli dokázali, že im záleží na hodnotách, ktoré Most-Híd propaguje a na budúcnosti Slovenska. Preto sme vytvorili Ideu, ktorá bude týmto ženám vytvárať podmienky a priestor využiť ich potenciál,“  zdôraznila Alžbeta Ožvaldová. 
Idea v blízkej budúcnosti plánuje svoj prvý Snem, na ktorom budú volené orgány organizácie a následne začne s aktivitami v podobe seminárov a mentoringu.

Zdielať: