Vládnuca strana Petra Porošenka sa uchádza o členstvo v EPP

V týchto dňoch sa na Ukrajine koná misia Európskej ľudovej strany, ktorej hlavnou úlohou je posúdiť pripravenosť ukrajinských strán Blok Petra Porošenka a Národný front na vstup do Európskej ľudovej strany (EPP). Súčasťou tejto delegácie je aj strana Most-Híd, ktorú reprezentuje zahraničná tajomníčka strany Ľubica Kováčová.

Ambície súčasnej ukrajinskej vlády stabilizovať politickú a ekonomickú situáciu krajiny sprevádzajú aj snahy o plnú politickú akceptáciu na európskej pôde. Konkrétnym vyjadrením týchto cieľov je aj snaha vládnucich strán Bloku Petra Porošenka a Národný front o vstup do Európskej ľudovej strany.

„Most-Híd plne podporuje reformné ciele demokraticky zvolenej vlády Petra Porošenka, ako aj ich snahu stať sa súčasťou európskych straníckych štruktúr. Práve skúsenosti z postkomunistických krajín, ktoré sú už dnes súčasťou EÚ, môžu byť veľmi užitočnými radami pri transformačnom procese, ktorý dnes prebieha na Ukrajine,“ informovala o postoji strany zahraničná tajomníčka Ľubica Kováčová.

Počas troch dní sa členovia delegácie na Ukrajine stretnú okrem politických predstaviteľov spomínaných strán aj so zástupcami občianskej spoločnosti, mimovládnych organizácií, či európskych inštitúcií. V hlavnom meste Kyjev si členovia taktiež pripomenú aj obete Majdanu, ktorý viedol k zvrhnutiu vlády Janukovyča. 

Zdielať: