Výzva Republikovej rady Most-Híd

Posledné týždne na Slovensku odkryli podstatu vlády jednej strany

Po voľbách premiér hovoril o tom, že je ideálna, lebo bude znamenať stabilitu. Pri prezidentských voľbách hovoril o tom, že ak aj prezident bude zo Smeru, tak to bude nebývalé a dokonca pri komunálnych voľbách  vyzýval voličov, aby volili kandidátov Smeru, preto, lebo takto si zabezpečia peniaze pre svoje obce a mestá. Občania ale neuverili a patrí im zato vďaka.

Vláda jednej strany neznamená stabilitu, ale bezbrehé, nekontrolovateľné  šafárenie s verejnými zdrojmi. Denne sa objavujú nové podozrenia na netransparentné obchody. Ukazuje sa, že rozkrádanie verejných zdrojov nadobudlo také masívne rozmery, ktoré bránia krajine rozvíjať sa. Trpezlivosť strácajú občania a svoj postoj vyjadrujú na námestiach.

Vyzývame preto stranu Smer-SD, aby umožnila prijatie účinných opatrení, ktoré zastavia ďalšie rozkrádanie verejných zdrojov a umožnia verejnú kontrolu. Je nevyhnutné prijať účinný zákon, ktorý zamedzí obchodovanie so schránkovými firmami. Aj v spolupráci s odborníkmi z opozície, ak je záujem o skutočné riešenie úprimné.  Je tiež nevyhnutné okamžité sfunkčnenie NKÚ cez voľbu nového predsedu, nezávislého na vládnej strane.
Vyvodenie osobnej politickej zodpovednosti každého člena vlády, ktorý sa dostane do podozrenia, že jeho rezort umožňuje netransparentné nákupy a nehospodárne nakladania s verejnými zdrojmi, by malo byť neodkladné a samozrejmé.  V opačnom prípade sa vládna strana nebezpečne zahráva s trpezlivosťou občanov a pokojom na Slovensku.

 

Zdielať: