Zámeny lukratívnych pozemkov za babku pokračujú

Po odhaleniach sporných výmen pozemkov pri Liptovskej Mare a Oravskej priehrade došlo v roku 2013 podľa podpredsedu Most-Híd Zsolta Simona aj k zámene pozemkov pri Bratislave v časti Borinka.

Poslanec Most-Híd Zsolt Simon na dnešnej tlačovej besede znovu zopakoval výhrady voči prebiehajúcim škandalóznym zámenám pozemkov v správe Štátnych lesov. „Napriek sľubom ministra Jahnátka z roku 2012, že takéto výmeny sa diať nebudú, podnik Štátne lesy veselo v zámenách pokračuje so súhlasom jeho ministerstva,“ vyhlásil Simon. Zároveň uviedol, že už nebude vyzývať predstaviteľov Smeru k vyvodeniu politickej zodpovednosti, keďže napriek dôkazom sa doteraz nič neudialo.

Najnovší prípad sa týka zámeny pozemkov na Záhorí. Pás lesa pri Šastíne v hodnote 40 centov za meter štvorcový bol zamenený za pozemky  v rekreačnej oblasti Borinka vzdialenej len niekoľko kilometrov od Bratislavy. „Ceny pozemkov v tejto oblasti sa pohybujú v priemere na úrovni 100 eur za meter štvorcový, preto takýto postup štátu je neakceptovateľný,“ uviedol Simon. Podľa neho je dôležité, aby verejnosť vedela, ako hospodária nominanti Smeru s našim majetkom. „Určite to pomôže pri ich rozhodovaní v parlamentných voľbách v marci 2016,“ dodal podpredseda Most-Híd Zsolt Simon.

Preto v závere vyzval občanov, aby sa svojimi žiadosťami o takéto pozemky obracali na ministra Jahnátka alebo predsedu vlády Roberta Fica, lebo Smer-sociálna demokracia by nemala platiť len pre vyvolených, ale pre každého občana.

Zdielať: