Zdravotníctvo

Zdravotníctvo

Základom nášho presvedčenia je, aby zdravotníctvo slúžilo všeobecným záujmom pacientov. Dôraz kladieme na rovnoprávne postavenie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti bez ohľadu na ich právnu formu a vlastníka.

Zdravotníctvo je sektor, ktorý je veľkou výzvou pre verejnú politiku štátu. Hlavným cieľom je zlepšovanie zdravia obyvateľstva, vysoká spokojnosť občanov so zdravotnou starostlivosťou a stabilné finančné krytie na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti. Po nástupe aktuálnej vlády boli reformné kroky pravicových vlád zrušené: nedokončila sa transformácia štátnych nemocníc na obchodné spoločnosti, znovu sa zaviedla koncová sieť pre štátne nemocnice, zmenil sa systém referencovania cien liekov. Aktuálna vláda od začiatku pôsobenia chcela zaviesť unitárny systém vo verejnom zdravotnom poistení s jedinou štátnou zdravotnou poisťovňou, ktorý by si vyžiadal veľa peňazí z verejných zdrojov a nedával by žiadne záruky na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre občanov.

Pacient je málo orientovaný v systéme zdravotníctva a v oblasti práv a povinností pacientov. Aj pokračovaním v projektoch elektronického zdravotníctva chceme docieliť zmenu tejto nežiaducej situácie. Na druhej strane paralelne chceme zvyšovať zodpovednosť pacienta za jeho zdravotný stav. Okrem toho sa zaoberáme udržateľnosťou zdravotníckeho sektoru a zabezpečením dostupnosti zdravotnej starostlivosti.

Dokumenty na stiahnutie: 
PrílohaVeľkosť
PDF icon ov_zdravotnictvo.pdf42.58 KB
Zdielať: