Zsolt Simon: Ďalší dôvod na to, aby Ústavný súd konal

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd
Európska komisia oznámila, že začala konanie vo veci porušenia predpisov voči Slovensku v oblasti investičných obmedzení týkajúcich sa poľnohospodárskej pôdy. Zákon, ktorý prijala vláda Smeru minulý rok v máji, je pritom na Ústavnom súde, ktorý doteraz vo veci nerozhodol.

Zákon, ktorý obmedzuje nákup pôdy je podľa poslanca Most-Híd Zsolta Simona nezmyselný a zlý. Strana Most –Híd pritom už dlhodobo kritizuje tento zákon prijatý vládou Smeru, ktorý obmedzuje nákup a nadobúdanie poľnohospodárskej pôdy.

„Podľa našich informácií  došlo k poklesu ceny pôdy v mnohých regiónoch Slovenska,  čo je dôkazom  znehodnotenia ceny majetku státisícov vlastníkov. Odborníci z Komjatíc   škodia občanom a aj krajine ako takej,  o čom svedčí aj konanie EK,“ uviedol poslanec Zsolt Simon.

Fakt, že Európska komisia začína konanie je podľa neho ďalším  dôvodom na to, aby Ústavný súd  rozhodol vo veci podania opozičných poslancov,  či tento zákon je v súlade s ústavou. Podanie bolo odovzdané v lete minulého roka. „Preto vyzývame Ústavný súd, aby v danom podaní urýchlene konal a rozhodol,“ dodal na záver Zsolt Simon.

 

Zdielať: