Zsolt Simon: Minister Jahnátek vydiera poľnohospodárov

Podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon na dnešnej tlačovej besede pripomenul, že pred rokom upozornil na zámer vlády a ministra Jahnátka navýšiť nájomné na jednej štvrtine poľnohospodárskej pôdy na Slovensku, ktorú spravuje Slovenský poľnohospodársky fond. Dnes sa jeho slová stali skutočnosťou.

Ministrer Jahnátek pred rokom označil pána Simona za vizionára a vyhlásil, že zvyšovanie nebude, práve naopak, cieľom je nájomné znížiť. V týchto dňoch však poľnohospodári obdržali od Slovenského poľnohospodárskeho fondu list, v ktorom stojí, že pre  rok 2014 sa nájomné poľnohospodárskej pôdy zvyšuje z 1,5% na 2,2%, a nájomné hospodárskych budov z 2,5 % na 3,6%. „Tento list je dôkazom arogancie vlády voči poľnohospodárom a taktiež hovorí o tom, že poľnohospodári sú vládou a ministrom Jahnátkom vydieraní,” – uviedol Simon a citoval poslednú vety z listu: „Pokiaľ nepríde k dohode o výške nájomného pre rok 2014 a nasledujúce roky, fond odstúpi od nájomnej zmluvy.”
„Toto je predstava sociálnej demokracie, ako pomáhať farmárom? Toto je plnenie sľubov istoty zo strany Smeru? Som presvedčený, že Smer vie plniť len jedinú istotu: istotu, že svojich voličov oklame,” – uzavrel podpredseda Most-Híd. 
 

Zdielať: