Zsolt Simon: Vyzval R. Fica, aby zaujal postoj ku kšeftom svojho ministra

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd
Podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon minulý týždeň poukázal na škandalóznu zámenu pozemkov neďaleko Bratislavy medzi Štátnymi lesmi a súkromnou osobou, ku ktorej došlo v roku 2013 so súhlasom ministerstva pôdohospodárstva a šéfa rezortu Ľubomíra Jahnátka.

Napriek tomu, že štát v Borinke predával meter štvorcový len za 40 centov (bežná cena je v priemere 100 eur) minister Jahnátek reagoval, že ide o cenu, ktorá je výhodná pre štát. V tejto súvislosti adresoval Zsolt Simon výzvu priamo na predsedu vlády.

„Pán premiér, vyjadrite sa prosím, či súhlasíte s názorom vášho ministra Jahnátka s tým, že je výhodné, aby sa štát v Borinke zbavoval lukratívnych pozemkov za takúto smiešnu cenu – pripomínam, že váš minister súhlasil s predajom pozemku v Borinke o výmere 5453 štvorcových metrov za cenu 2227,94 Eur. Ďalej sa prosím vyjadrite aj k tomu, či šéf rezortu pôdohospodárstva má aj na naďalej vašu dôveru, keď takto kšeftuje s pozemkami,“ uvádza Zsolt Simon, pričom dodáva: „Ak Robert Fico, rovnako ako minister Jahnátek, považuje predmetnú zámenu pozemkov za takú výhodnú, tak mám na neho ešte jednu otázku: Kedy zabezpečí takéto lukratívne pozemky v Bratislave a jej blízkom okolí vhodné na stavebnú činnosť aj pre ďalších občanov?“

Zdielať: